(+90) 212 321 38 52
(+90) 507 483 67 19
Pzt-Cmt : 11:00-19:00

     Çocuklar için Robotik Kodlama
 

      Öncelikli kodlama ve robotik kodlama nedir açıklayalım. Kodlama, bir diğer adı da programlamadır. Bu programlama bilgisayara, elektronik devre ve mekanik sistemlerden oluşan düzeneklere bir işlemi yaptırmak için yazılan komutlar dizisinin bir kısmı olarak tanımlanabilir. Bilgisayar yazılımları sizin her gün girdiğiniz sitelere girmenizi mümkün kılan şeydir. Robotik kodlama ise çocuklarımıza robotlar üzerinden kodlamayı kolay bir şekilde öğrenmelerini sağlayan şeye verilen ad. Çağımız gereği son zamanlarda çocuklar çok fazla bilgisayar videoları, televizyon programları ve telefonla ilgileniyorlar. Onların bu ilgisini anlayan ve sadece izlemek dışında akıllarını kullanabilecekleri robotik kodlama kursları var. Çocuklarınız hem eğlenecek hem de robotik kodlamayı erken yaşta öğrenmeye başlayacaklar.

       Motor becerilerinin gelişmesi, mekanik düzeneklerin nasıl çalıştığını keşfedebilmeleri ve parçaları söküp takarak montaj yapabilmeleri için farklı dönemlerde farklı programlar düzenlenmektedir.

 

Robotik Kodlamanın Çocuklara Faydaları

  • Robotik kodlama yurt dışında başlatılan bir uygulama olup son zamanlarda ülkemizde birçok okulda ve özel kurumunda STEM Science (Fen), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik) ve Mathematics (Matematik) gibi isimlere verilen bu eğitim programları sayesinde öğrencilerin analitik düşünmeye kabiliyetlerini geliştirmek ve erken yaşta mühendisliğe ilgi duymaya başlar.
  • Dünyamızda teknoloji her yeri kapladı. Robotik kodlamayı erken yaşta bilmek ve hayatlarında sürdürmek ilerideki akademik dünyaları için yararlı bir hamle olabilir.
  • Robotik kodlama kursları sayesinde, robotik setlerle çeşitli ve farklı biçimler oluşturmak, setleri bozup yeniden istedikleri gibi kurmak çocuğunuzun hayal gücünü çalıştırır,farklı bakış açılarından bakmayı öğretir. Bu aynı zamanda çocuğunuzun iki ve üç boyutlu olarak düşünmesini sağlar.
  • Robotik kodlama derslerinde çocuklar her şeyi aşama aşama yapmayı öğrenirler.
  • Robotik kodlama eğitimi ile çocuğunuzun problem çözme yeteneği artar, sistematik düşünmesini sağlar.
  • Robotik kodlama ile birlikte proje planlaması, takım olarak birlikte çalışabilme yeteneği gelişir.
0212 321 38 52
0507 483 67 19
Kağıthane İstanbul