(+90) 212 321 38 52
(+90) 507 483 67 19
Pzt-Cmt : 11:00-19:00
TEMEL PİYANO EĞİTİMİNİN FAYDALARI
     ***Piyano çalmak hem sağ hem sol ele aynı anda farklı komutlar vermeyi gerektirdiği için çocuğun zeka gelişiminde %50 oranında daha fazla bir gelişme sağladığı araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır.

     ***Piyano çalmak çocuğun, matematik ve geometri konularında gelişmesini sağlamanın yanı sıra, problemlere daha geniş açılardan yaklaşarak daha çabuk çözümler üretebilmesini sağlayan, problem çözme becerisini geliştirir.

     ***Piyano çalan çocuğun hayata bakış açısı değişir, yeni derinlikler ve donanımlar kazanır.

     ***Piyano eğitimi el-göz koordinasyonunu geliştirdiğinden çocukların yazı yazmayı kolay öğrenmelerini sağlar.Bunun yanı sıra el yazısı yazma yeteneği geliştirir. Piyano çalarken aynı anda iki satırın okunması, hızlı bir nota takibi gerekmesi gibi nedenlerden dolayı piyano çalanların daha hızlı kitap okudukları biliniyor.

     ***Piyano çalarken nota takibi yapmak, eseri aynı tempo ile devam ettirmeye çalışmak odaklanmayı öğretir. Küçük yaşlardan itibaren düzenli Piyano Eğitimi almanın bireylerin konsantrasyon sürelerinin gelişmesine katkı sağladığı kanıtlanmıştır.

     ***Piyano eğitimi alan çocuklar çevrelerindeki seslere karşı duyarlılık geliştirir. Örneğin;kalabalık ve gürültülü bir sınıfta öğretmenin sesini daha kolay ayırt edip, odaklanabilirler. Kelime hafızaları gelişir, kendilerini daha iyi ifade edebilirler.

     ***Küçük yaşlardan itibaren düzenli alınan piyano dersleri çocukların hayatlarını daha disiplinli ve düzenli olarak kurgulamalarına yardımcı oluyor. Her ders tekrarında somut olarak ilerlediklerini görmeleri onlara hayatta çalışmanın ve tekrarların önemini farkettirir.

     ***Beynimizde dil ve müzik merkezleri birbirleri ile benzeşik bir şekilde çalışır. Küçük yaşta başlayan Piyano Eğitimi çocukların birden fazla yabancı dil öğrenmesini kolaylaştırıyor.
0212 321 38 52
0507 483 67 19
Kağıthane İstanbul